„Ciekawa historia jest w każdym z nas, trzeba tylko znaleźć własną ścieżkę, by ją przekazać”, mówił przed laty Jarosław Kaczmarek, jeden z założycieli Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, które organizuje w Warszawie Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania.
Kierując się właśnie tym przekonaniem, postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, która zachęca jak najszerszą grupę odbiorców do uprawiania znanej od pokoleń sztuki opowieści. Wraz ze Stowarzyszeniem „Grupa Studnia O.” ogłaszamy ogólnopolski konkurs „Opowieść. Siła różnorodności”. Jest on przeznaczony dla wszystkich tych, którzy lubią opowiadać, robią to w gwarze, dialekcie lub innej odmianie języka polskiego, języku mniejszości narodowych, języku mniejszości etnicznych, języku regionalnym lub polskim języku migowym i czują, że chcieliby spróbować sił przed szerszą publicznością.
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, zapoznaj się z regulaminem i wypełnij elektroniczne zgłoszenie dostępne na tej stronie.
Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o konkursie (szczegółowe zasady zawarte są w regulaminie).
Najważniejsze informacje
Jaką opowieść można zgłosić do konkursu?
Do konkursu można zgłosić opowieść w formie nagrania audio-wideo w gwarze bądź lokalnej odmianie języka polskiego, języku mniejszości narodowych, języku mniejszości etnicznych, języku regionalnym oraz polskim języku migowym.
Tematyka nadesłanej opowieści powinna odnosić się do współczesności, inspirować do używania własnego języka w wyrażaniu siebie, ale także wzbogacać język w taki sposób, by opisywał zjawiska do tej pory w tym języku nie nazywane itp. świat współczesnej technologii, informatyki itp.
Kto może wziąć udział w konkursie?
Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie.
Do kiedy można przesyłać zgłoszenia?
Zgłoszenie do konkursu można przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2025 roku.
Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu?
Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone 16 czerwca 2025 roku na stronie instytutu.
Formularz zgłoszenia
Organizator konkursu:
Partner: